O nas
Żłobki
Zamówienia Publiczne
Kontakt
Linki
   Żłobek nr 21
ul. Marusarzówny 9
tel. 686-24-19

Godziny otwarcia: 6:00 - 17:00 z możliwością przesunięcia pobytu do godz. 18:00

Ilość grup : 3
Plan miejsc w grupach:

Grupa I - 15
Grupa II - 30
Grupa III - 30

Liczba pracowników w grupie: 4
Wiek dzieci przyjmowanych: 6 mies. - 3 lata
Stawka żywieniowa: 3,50 zł


Żłobek zlokalizowany jest w centrum osiedla Retkinia, pomiędzy nowo wybudowanymi blokami, otoczony dużym, zadbanym ogrodem. Łatwy dojazd do Żłobka ulicami Wyszyńskiego i Przełajową ułatwia Rodzicom poranne dotarcie do pracy i późniejszy powrót po Dziecko.

Dwukondygnacyjny budynek został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Do dyspozycji każdej grupy są obszerne, widne i kolorowe sale zabaw umożliwiające dziecku rozwijanie naturalnej w tym wieku aktywności fizycznej. Przestronne sypialnie ułatwiają wypoczynek tym dzieciom, które chcą korzystać z poobiedniego snu. Toalety proporcjami dostosowane są do wysokości dzieci 1-3 letnich. W pogodne dni dzieci spędzają czas bawiąc się w ogrodzie.

Żłobek zapewnia wyżywienie składające się z czterech posiłków spełniające normy zapotrzebowania energetycznego małych dzieci, zbilansowane pod względem jakościowym. Stale nadzorowane przez Dział Żywienia Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W najmłodszej grupie dzieci żywione są odpowiednio do wieku. Chętnie przyjmujemy mleko Matek dzieci karmionych piersią. Spełniamy wszystkie zalecenia lekarskie dotyczące diet eliminacyjnych. Dziecko może bawić się w Żłobku nie korzystając z wyżywienia.

Wykwalifikowany personel jest dla dzieci przewodnikiem po świecie sztuki, pokazuje i pomaga zrozumieć otaczający świat przyrody ożywionej i nieożywionej, stymuluje procesy myślowe wzbudzając wrodzoną ciekawość. Pielęgnuje miłość do najbliższych.

Zajęcia prowadzone są codziennie w dwóch blokach: przed i po południu (dla dzieci śpiących), a także po obiedzie dla nie korzystających ze snu. Oferujemy zabawy ruchowo-umuzykalniające, plastyczne, pokazujące różnorodne techniki obrazowania świata i rozwijające sprawność manualną przyszłego ucznia. Uczymy koncentracji przy wykonywaniu prac. Zachęcamy do różnorodnych obserwacji i późniejszego wyciągania wniosków. Tłumaczymy zjawiska przyrodnicze takie jak deszcz, tęcza czy burza, astronomiczne - dzień, noc, oraz pory roku, fizyczne - np.. stany skupienia wody i cały szereg innych potrzebnych do zrozumienia świata.

Podczas zajęć pracujemy z małą ilością dzieci, aby efektywny czas poświęcony każdemu dziecku był jak najdłuższy. Żłobek jest miejscem zajęć i praktyk studentek z Policealnego Studium Zawodowego, co stwarza możliwość pracy z dzieckiem metodą "jeden na jeden". Korzystamy z prac Marii Montessori i Carla Orffa.

Zajęcia ruchowe prowadzone są pod postacią gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami gimnastyki korekcyjnej, zapobiegającej nabytym wadom postawy. W indywidualnych przypadkach z poszerzonym zakresem ćwiczeń. Raz w tygodniu odbywają się zajęcia rytmiki (również w grupie niemowlęcej).

Organizujemy zabawy w okolicy karnawału i spotkania ze Świętym Mikołajem. Obchodzimy Dzień Matki, Ojca, Babci i Dziadka zapraszając do wspólnej zabawy osoby tego dnia najważniejsze. Świętujemy razem ze wszystkimi Dzień Dziecka, a także żegnamy dzieci odchodzące dla przedszkoli. Zwiedzamy najbliższą okolicę organizując wycieczki wspólnie z Rodzicami. Dwukrotnie dzieci z naszego Żłobka wzięły udział w festiwali "Dziecięca Nutka" zajmując II miejsce. Raz w kwartale organizujemy Dni Otwarte.

Nad zdrowiem i prawidłowym rozwojem maluchów czuwa lekarz i pielęgniarka.

 

 
Aktualności :
 
 

 

 
 
Nasz e-mail : sekretariat@mzz.neostrada.pl